SKIP TO CONTENT
ŁADOWANIE

ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

ŁADOWANIE W DOMU LUB W PRACY

Samochód elektryczny można ładować zarówno w domu, jak i w pracy, z dostępem do specjalistycznej instalacji i bez niego. Nasze rozwiązania można dostosować do warunków ładowania w domach wolnostojących, blokach mieszkalnych czy w pracy. W zależności od wybranego systemu ładowania zapewniamy optymalny czas ładowania samochodu elektrycznego.

 

EasyWallBox firmy Free2Move e-Solutions


Urządzenie easyWallboxUrządzenie easy Wallbox może być używane wyłącznie do ładowania pojazdów w pełni elektrycznych lub hybrydowych zgodnych ze złączami Typu 2, jak przewidziano w IEC 62196-2. Wszystkie samochody niskoemisyjne oferowane przez Stellantis spełniają te wymagania i warunki homologacyjne.  to łatwa w obsłudze stacja ładowania pojazdów elektrycznych, zaprojektowana i produkowana we Włoszech. Produkt jednofazowy, skalowany do 32A, 7,4kW, wyposażony w kabel o długości 5m i wtyczkę typu 2. 
 

Główne cechy wyróżniające:

GNIAZDO DOMOWE

Tak jak przy ładowaniu smartfona, wystarczy podłączyć samochód do zwykłego gniazda domowego.

+30%
naładowania akumulatora w modelu Peugeot e-208 w ciągu jednej nocy

GNIAZDO WZMOCNIONE

Jako rozwiązanie najbardziej ekonomiczne, wzmocnione gniazdo pozwala na uzyskanie zasięgu niezbędnego do zwyczajnej,
codziennej eksploatacji samochodu.

+ 60%
naładowania akumulatora w modelu Peugeot e-208 w ciągu jednej nocy

WALL BOX

Zwiększ moc i prędkość ładowania.
Odzyskasz pełny zasięg w ciągu kilku godzin.
Ze względu na to, że ładowanie za pomocą gniazda domowego jest we Francji ograniczone do 10 A na mocy przepisów prawa, zestaw Wall Box pozwala znacząco zaoszczędzić na czasie ładowania.
Przed instalacją zestawu można przeprowadzić diagnostykę instalacji.

 
  • 7 godz. 30 min przy użyciu zestawu Wall Box z ładowarką 7,4 kW
  • 5 godzin przy użyciu zestawu Wall Box z ładowarką 11 kW

Aby w pełni naładować akumulator w modelu e-208

Do naładowania akumulatora samochodu elektrycznego można użyć dwóch rodzajów prądu elektrycznego. Rozróżniamy prąd zmienny (AC) i prąd stały (DC).
W większości publicznych sieci elektrycznych dostępny jest prąd zmienny. Jego moc jest wystarczająca do doładowania akumulatora w domu czy na przydrożnej stacji. Czas ładowania zależy jednak od mocy (wyrażonej w kW) przewodów ładowania oraz przetwornika w samochodzie.
Do szybkiego doładowania, na przykład podczas długiej podróży, można skorzystać ze stacji szybkiego ładowania, wyposażonej w przetwornik prądu zmiennego w prąd stały. Stacje te zwykle są dostępne na przydrożnych stacjach benzynowych. Prąd stały można wykorzystać wyłącznie do ładowania samochodów z napędem w 100% elektrycznym.

 

STACJA ŁADOWANIA 22 KW (ZMIENNOPRĄDOWA)

Masz czas na obejrzenie filmu, po którym spokojnie możesz odjechać.

2 godz.
Do odzyskania 40% zasięgu za pomocą dostępnej opcjonalnie ładowarki 11 kW

STACJA ŁADOWANIA 50 KW (STAŁOPRĄDOWA)

Wystarczy, że przespacerujesz się po sklepie i odczekasz w kolejce do kasy w supermarkecie, a Twój Peugeot będzie w pełni naładowany. Przewód dostarczany jest jako wyposażenie standardowe, niezależnie od wersji wyposażenia samochodu.

1 godz.
Do odzyskania 85% zasięgu

STACJA ŁADOWANIA 100 KW (STAŁOPRĄDOWA)

Układ regulacji termicznej akumulatora umożliwia odzyskanie 80% zasięgu w ciągu pół godziny, przy użyciu ładowarki 100 kW. To czas w sam raz na przerwę w wakacyjnej podróży.
Przewód dostarczany jest jako wyposażenie standardowe, niezależnie od wersji wyposażenia samochodu.

30 min
Do odzyskania 80% zasięgu
  

JAKIE SĄ PARAMETRY AKUMULATORA?

Samochody elektryczne Peugeot są wyposażone w akumulator o pojemności 50 kWhDla modeli e-208 i e-2008. Koszt akumulatora jest wliczony w cenę zakupu samochodu.

Gwarancja na akumulator wynosi 8 lat lub do 160 tys. kilometrów przebiegu (na 70% pojemności ładowania). W okresie gwarancji Peugeot zobowiązuje się do standardowej wymiany uszkodzonego akumulatora.

POZNAJ SAMOCHODY ELEKTRYCZNE

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZE STACJE ŁADOWANIA

PLUGSURFING dostarcza listę stacji ładowania, uwzględniającą wyłącznie stacje kompatybilne z danym pojazdem. Przed skorzystaniem ze stacji ładowania należy zapoznać się z obowiązującymi warunkami (dostęp płatny na podstawie abonamentu, dostęp bezpłatny itp.).